Prístupové a dochádzkové systémy

Prístupový systém zabezpečuje monitoring a kontrolu pohybu osôb v objekte podľa určitých, vopred stanovených podmienok. Systémy slúžia k riadeniu prístupu osôb do jednotlivých priestorov, respektíve prideľujú prístup oprávneným osobám do určitých prietostov. Zariadenia riadiace a monitorujúce jednotlivé vstupy (turnikety, brány, závory, čítačky) sú ovládané bezkontaktnými čipkovými kartami, čipkovými kľúčmi, biometrickým údajom alebo na základe hlasového alebo iného vstupu . Princíp spracovania informácie je verifikácia so vzorkou kódu, ktorý je priradený k jednotlivým osobám, ktorých pohyb sa v objekte predpokladá.

Tento systém môže byť prevádzkovaný samostatne, alebo v rámci komplexného bezpečnostného systému s pripojením na zariadenia EZS, CCTV, MaR alebo EPS.

V konkrétnej aplikácii sú potom riadené turnikety, bránky, závory, časové spínače, odčítané peniaze z konta karty, zamykanie šatňovej skrinky, otvárané dverné zámky. Dochádzkový systém registruje všetky príchody a odchody zamestnancov na pracovisko. Spolu s časom prechodu je registrovaný typ prechodu (príchod do práce, odchod z práce, odchod k lekárovi, návrat od lekára, služobný odchod, služobný príchod, súkromné prerušenie pracovnej doby, atď.). Výkonný software odbúrava ručné spracovávanie odpracovanej doby a umožňuje automatické prevody do ďalších informačných systémov (personalistika a mzdy).

Prístupové a dochádzkové systémy sú inštalované v administratívnych budovách, úradoch a štátnych inštitúciách ale aj v spoločnostiach, kde na základe vstupnej a výstupnej informácie kontrolujú pohyb zamestnancov na pracovisku resp. Pri návrhu systému je nutné dokonale poznať objekt, jeho charakter a účel. Návrh systému dochádzky a kontrolu vstupu vyžaduje prácu s niektorými modelmi matematiky a logiky. Spoločnosť ELIMER, a.s. spolupracuje s dodávateľmi, ktorý ponúkajú otvorené a komplexné riešenia, certifikované daňovými a bezpečnostnými legislatívnymi subjektmi.

Vybrané referencie

Pozrieť všetky
Pridaj sa k nám

Pridaj sa k nám

Pridajte sa k nám a staňte sa členom
nášho tímu

Zaujímavé finančné
ohodnotenie a motivujúce odmeňovanie
Podpora vzdelávania zamestnancov
Firemné spoločenské
aktivity pre zamestnancov
a ich rodiny
Esser
Siemens
Bosch
Aritech
Zettler
Lites
Ge Security
Adi Olympo
Paradox
ABB
Niko
Gira
Schrack
Seltek
Oez
Oms
Kopos
Legrand
Philips
Obo Bettermann
DIETZEL
Noves Trade
Axis
Sony
Mobotix
Alcatel
2N
Panasonic
Aktion
Honeywell
Wega
Elektročas
Elekon
Fluke
Vuki
Rittal
Panduit
Solarix
Draka
DATWYLER
BELDEN
Nexans
Signamax
Ecolan
AMP Tyco Electronics
Keline
Grunding
Humax
Iddigital
Nové mesto nad VáhomBratislavaKošice